تی وی روم چیست و چگونه دیزاین می‌شود؟؟

تی وی روم چیست و چگونه دیزاین می‌شود؟؟

تی وی روم چیست و چگونه دیزاین می‌شود؟؟

از زمان پیدایش تکنولوژی تولید و استفاده از تلویزیون، مکان قرار گرفتن تلویزیون در خانه به یک نقطه کانونی تبدیل شده که هر جایی که تلویزیون قرار  گیرد روبروی آن باید یک محل نشیمن تعبیه شود، اما بسیار مهم است که موارد این چینش و قرار گرفتن ها و فواصل، رعایت شوند، به تعبیری اینجاست که طراحی و دیزاین اتاقی که تلویزیون در آن قرار می‌گیرد یا به اصطلاح تی وی روم اهمیت پیدا می‌کند چرا که افراد به دنبال این هستند که زمان های فراغت خودشان را به تماشای تلویزیون بگذرانند و یک سرگرمی برای خود ایجاد کنند. اگر نیازمند اطلاعاتی درباره طراحی داخلی تی وی روم خود هستید پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

 

اتاق جداگانه یا سالن نشیمن؟؟؟

خب در پاسخ این سوال شما باید به مجموعه ای از نکات دقت کنید:

اول اینکه فضای منزل شما چگونه است، آیا این امکان برای شما وجود دارد که یک اتاق جداگانه برای تی وی روم در نظر بگیرید یا خیر، اگر فضای منزل شما آپارتمانی با یک یا دو اتاق خواب است پیشنهاد میکنیم که همان سالن پذیرایی را به صورت تی وی روم دیزاین نمایید. مگر اینکه تلویزیون خود را به اتاق خواب ها منتقل کنید و قصد تماشای تلویزیون با مهمانان خود را نداشته باشید.

ما اگر فضای کافی در دسترس دارید و یا سالن نشیمن شما آنقدر بزرگ هست پس می توانید قسمتی را به تنهایی به تی وی روم اختصاص دهید.

دومین نکته ای که باید به آن توجه کنید، این است که اگر می‌خواهید سالن پذیرایی یا نشیمن شما کاملا رسمی بوده و تنها در آن از مهمانان پذیرایی کنید، خب یک اتاق دیگر برای تی وی روم در نظر بگیرید، اما اگر راحتی و صمیمیت با میهمانان و لذت تماشای تلویزیون در کنار هم برایتان مهم است، پس اتاق نشیمن یا پذیرایی شما، همان تی وی روم خواهد بود.

همچنین اگر به یک فضای دنج و خصوصی و محرمانه برای تماشای برنامه های مورد علاقه خود احتیاج دارید تی وی روم را جداگانه طراحی کنید.

پس دو نکته ی ابعاد منزل و میزان راحتی را باید در نظر داشته باشید!!!

 

چیدمان تی وی روم

خب اگر از یک فضا برای تی وی روم و نشیمن استفاده می‌کنید علاوه بر چیدمان اطراف تلویزیون باید به دکوراسیون و چینش سالن مانند شکل پرده ها، لوستر و تابلوها و نورپردازی و نورگیری سالن و…. هم توجه داشته باشید.

در ابتدا باید توجه کنید که چون محل روم جایی است که افراد برای تماشای تلویزیون دور هم جمع می‌شوند، مبلمان آن باید از نوع راحتی و یا کاناپه باشند،حتی بعضا افراد استفاده از مبلمان های منصوب به مبل ال را ترجیح می دهند. شاید نیاز باشد چند صندلی هم در محل تی وی روم قرار دهید. هم چنین میتوانید چندین میز کوچک و بزرگ هم برای پذیرایی یا قرار دادن وسایل خوراکی در نظر بگیرید.

هم چنین باید به فاصله ی مبلمان و محل نشیمن از تلویزیون هم دقت کنید که یک فاصله‌ی استاندارد باشد،تا چشمان مخاطب هنگام تماشای تلویزیون اذیت نشود و از کیفیت تصویر تلویزیون هم کاسته نشود، این فاصله که با متر اندازه گیری می‌شود در تصویر زیر بر حسب اندازه ی قطر تلویزیون بر حسب اینچ، نشان داده شده است.

 

تی وی روم

خب اگر در سالن پذیرایی یک دیوار برای تلویزیون ایجاد کردید، یا تلویزیون خود را بر روی میزتلویزیون های امروزی قرار دادید، توجه کنید که دستگاه خود را رو به نور خورشید قرار ندهید و یا اگر مکانی دیگر در اختیار نداشتید، هنگام تماشا باید پرده ها کشیده باشند.

همان طور که در بالا گفته شد میتوانید تلویزیون خود را بر روی یک میز تلویزیون قرار دهید و یا اینکه آن را بر روی دیوار نصب کنید، هم چنین با استفاده از کاغذ دیواری و یا کناف میتوانید دیوار پشت تلویزیون را تزئین و یا نور پردازی های زیبا ایجاد کنید

نکته:اگر بچه کوچک دارید نصب تلویزیون بر روی دیوار بهترین گزینه برای شما است.

هم چنین توجه کنید که می‌توانید از وسایل دکوری زیبا و جدید برای تزئین اطراف تلویزیون و میز خود بهره ببریداگر به دنبال ایجاد یک روم فانتزی و مدرن هستید میتوانید از رنگ های شاد و انرژی بخش استفاده کنید و از نقاشی ها و تابلوهای سبک جدید و با رنگ های آرامش بخش استفاده کنید.

اما اگر به دنبال سبک های کلاسیک هستید باید در انتخاب مبل و پرده خود این تمایز را ایجاد کنید. و یا حتی با انتخاب وسایل دکوراتیو ومجسمه ها سبک خود را ایجاد کنید.

این نکته را در نظر بگیرید که میزان نور در تی وی روم بسیار مهم است، استفاده از نور زیاد در هنگام مشاهده تلویزیون، لذت تماشای تصویر را می‌گیرد و بیننده را اذیت می‌کند.

در هر حالت باید بدانید که تی وی روم محلی برای کسب آرامش و ایجاد لذت و راحتی برای تماشای برنامه های دلخواه شماست،در عین حال که باید هیجان لازم را هم هنگام تماشای برنامه های هیجان انگیز برای شما داشته باشد؛ پس با استفاده از وسایل اضافه یک مکان خسته کننده و کسالت آور برای خود نسازید.

اما اگر از اتاقی جداگانه برای تی وی روم استفاده می‌کنید دکوراسیون اتاق می‌تواند یه مبلمانی راحتی و پرده و نور مورد نیاز محدود شود. و حتی از هیچ وسیله ای ایجاد کننده نور هم استفاده نکنید، مانند یک سالن تئاتر یا سینما!!! و این کاملا در اختیار و به سلیقه ی شما خواهد بود که در روم چه چیزهایی قرار دهید.

نتیجه گیری

در تی وی روم که می‌تواند یک اتاق جداگانه و یا همان سالن نشیمن یا پذیرایی شما باشد، با استفاده از سبک مدرن و فانتزی  یا کلاسیک و به وسیله ی اشیا و ایجاد فاصله ی استاندارد  میان تلویزیون و محل نشیمن و مبلمان مناسب تی وی روم، میتوانید یک فضای شاد، دوستانه، لذت بخش و هیجان انگیز ایجاد کنید و لحظات خوشی را چه به تنهایی و چه کنار دوستان و خانواده ی خود رقم بزنید.

امیدواریم این مطلب که درباره تی وی روم و نحوه ی دیزاین آن بود برای شما مفید و کاربردی بوده باشد.

instagram

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.